
Stockholm Modern Etagere By Homeroots
The ultra-modern Stockholm etagere will add style to your home. Its four boxes can be used to display family photos, collectables and trinkets on the many shelf spaces offered by this unique book case.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 47.5 H x 21.5 W x 12 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Product Finish: | Butler Loft |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 389558 |
| Product UPC: | 4512822874661 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Stockholm Modern Etagere By Homeroots
The ultra-modern Stockholm etagere will add style to your home. Its four boxes can be used to display family photos, collectables and trinkets on the many shelf spaces offered by this unique book case.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 47.5 H x 21.5 W x 12 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Product Finish: | Butler Loft |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 389558 |
| Product UPC: | 4512822874661 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The ultra-modern Stockholm etagere will add style to your home. Its four boxes can be used to display family photos, collectables and trinkets on the many shelf spaces offered by this unique book case.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 47.5 H x 21.5 W x 12 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Product Finish: | Butler Loft |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 389558 |
| Product UPC: | 4512822874661 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























