
Stockholm Coffee Etagere By Homeroots
The ultra-modern cubical etagere will add style and tons of storage to your home. Its four boxes can be used to display family photos, collectables and trinkets on the many shelf spaces offered by this unique bookcase. Crafted in Mango wood and Mango wood solids it will stand the test of time and will be uilized for many years to come.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 48 H x 21.5 W x 12 D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Product Finish: | Coffee |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389559 |
| Product UPC: | 4512822874678 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Stockholm Coffee Etagere By Homeroots
The ultra-modern cubical etagere will add style and tons of storage to your home. Its four boxes can be used to display family photos, collectables and trinkets on the many shelf spaces offered by this unique bookcase. Crafted in Mango wood and Mango wood solids it will stand the test of time and will be uilized for many years to come.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 48 H x 21.5 W x 12 D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Product Finish: | Coffee |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389559 |
| Product UPC: | 4512822874678 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The ultra-modern cubical etagere will add style and tons of storage to your home. Its four boxes can be used to display family photos, collectables and trinkets on the many shelf spaces offered by this unique bookcase. Crafted in Mango wood and Mango wood solids it will stand the test of time and will be uilized for many years to come.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 48 H x 21.5 W x 12 D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Product Finish: | Coffee |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389559 |
| Product UPC: | 4512822874678 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























