
Stella 23" Ceramic Table Lamp Cream By LumiSource
Introducing the Stella Ceramic Table Lamp by LumiSource, the perfect way to add a touch of sophistication to any room. With its sleek design and glossy finish, this lamp would be the perfect addition to your home! Brighten up a dark corner with the Stella lamp today!
Specifications
| Product Category: | Lighting |
| Product Dimensions | 14"L × 14"W × 25"H |
| Shade To Floor Height | 15" |
| Lamp Body Length | 5" |
| Lamp Body Width | 5" |
| Lamp Body Height | 14" |
| Lamp Neck Height | 1.5" |
| Shade Length | 14" |
| Shade Width | 14" |
| Tapered Shade Length | 12" |
| Tapered Shade Width | 12" |
| Shade Height | 8.5" |
| Finial Height | 1.5" |
| Harp/pole Height | 6.5" |
| Cord Length | 76" |
| Product Material: | Woven Fabric, Metal, Ceramic, Electrical |
| Product Color: | Gloss Cream Ceramic Finish Body, White Shade |
| Product SKU: | TL23-STELLA CRW |
| Product UPC: | 681144202316 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Requires One (1) 60W Bulb; Led Bulb Included; Indoor Use Only, Ul Listed, Cul Listed, Assembly Required |
| Contemporary styling |
| Ceramic base |
| Gloss finish |
| Woven fabric shade |
| Rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $90.00
-65%$90.00
$31.50More Images











Stella 23" Ceramic Table Lamp Cream By LumiSource
Introducing the Stella Ceramic Table Lamp by LumiSource, the perfect way to add a touch of sophistication to any room. With its sleek design and glossy finish, this lamp would be the perfect addition to your home! Brighten up a dark corner with the Stella lamp today!
Specifications
| Product Category: | Lighting |
| Product Dimensions | 14"L × 14"W × 25"H |
| Shade To Floor Height | 15" |
| Lamp Body Length | 5" |
| Lamp Body Width | 5" |
| Lamp Body Height | 14" |
| Lamp Neck Height | 1.5" |
| Shade Length | 14" |
| Shade Width | 14" |
| Tapered Shade Length | 12" |
| Tapered Shade Width | 12" |
| Shade Height | 8.5" |
| Finial Height | 1.5" |
| Harp/pole Height | 6.5" |
| Cord Length | 76" |
| Product Material: | Woven Fabric, Metal, Ceramic, Electrical |
| Product Color: | Gloss Cream Ceramic Finish Body, White Shade |
| Product SKU: | TL23-STELLA CRW |
| Product UPC: | 681144202316 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Requires One (1) 60W Bulb; Led Bulb Included; Indoor Use Only, Ul Listed, Cul Listed, Assembly Required |
| Contemporary styling |
| Ceramic base |
| Gloss finish |
| Woven fabric shade |
| Rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing the Stella Ceramic Table Lamp by LumiSource, the perfect way to add a touch of sophistication to any room. With its sleek design and glossy finish, this lamp would be the perfect addition to your home! Brighten up a dark corner with the Stella lamp today!
Specifications
| Product Category: | Lighting |
| Product Dimensions | 14"L × 14"W × 25"H |
| Shade To Floor Height | 15" |
| Lamp Body Length | 5" |
| Lamp Body Width | 5" |
| Lamp Body Height | 14" |
| Lamp Neck Height | 1.5" |
| Shade Length | 14" |
| Shade Width | 14" |
| Tapered Shade Length | 12" |
| Tapered Shade Width | 12" |
| Shade Height | 8.5" |
| Finial Height | 1.5" |
| Harp/pole Height | 6.5" |
| Cord Length | 76" |
| Product Material: | Woven Fabric, Metal, Ceramic, Electrical |
| Product Color: | Gloss Cream Ceramic Finish Body, White Shade |
| Product SKU: | TL23-STELLA CRW |
| Product UPC: | 681144202316 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Requires One (1) 60W Bulb; Led Bulb Included; Indoor Use Only, Ul Listed, Cul Listed, Assembly Required |
| Contemporary styling |
| Ceramic base |
| Gloss finish |
| Woven fabric shade |
| Rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























