
Steel Grey Stylish Pouf By Homeroots
The Steel Grey Stylish Pouf can be used as an extra seat when there are guests at home, as a side table to keep your decorative items in place, or as a comfy cushion to place your feet up. This PV cotton pouf comes in steel grey color, with a woven finish, and lines in different shades of grey. The stitching pattern in the center, going all the way around the pillow, gives it a unique little style. 24” x 24” x 12”
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 24" W x 12" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Cotton |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383108 |
| Product UPC: | 4512822739496 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $161.33
-65%$161.33
$56.47More Images




Steel Grey Stylish Pouf By Homeroots
The Steel Grey Stylish Pouf can be used as an extra seat when there are guests at home, as a side table to keep your decorative items in place, or as a comfy cushion to place your feet up. This PV cotton pouf comes in steel grey color, with a woven finish, and lines in different shades of grey. The stitching pattern in the center, going all the way around the pillow, gives it a unique little style. 24” x 24” x 12”
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 24" W x 12" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Cotton |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383108 |
| Product UPC: | 4512822739496 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Steel Grey Stylish Pouf can be used as an extra seat when there are guests at home, as a side table to keep your decorative items in place, or as a comfy cushion to place your feet up. This PV cotton pouf comes in steel grey color, with a woven finish, and lines in different shades of grey. The stitching pattern in the center, going all the way around the pillow, gives it a unique little style. 24” x 24” x 12”
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 24" W x 12" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Cotton |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383108 |
| Product UPC: | 4512822739496 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























