
Steam Engine Bar Counter By Homeroots
Create a unique display in your dining or bar area with our train bar. It comes with a unique surface for serving wine and sufficient storage for display. Colored in black with an antique profile, this bar also serves as a stunning piece for your decor. It is made of metal and mango wood and is built to stand the test of time.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 28.5in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | Yes |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928197 |
| Product SKU: | 374321 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 36 Steam Engine Bar Counter |
| Steam Engine Bar Counter |
| 28 36 Steam Engine Bar |
| Steam Engine Bar |
| 36 Steam Engine Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $748.63
-65%$748.63
$262.02More Images





Steam Engine Bar Counter By Homeroots
Create a unique display in your dining or bar area with our train bar. It comes with a unique surface for serving wine and sufficient storage for display. Colored in black with an antique profile, this bar also serves as a stunning piece for your decor. It is made of metal and mango wood and is built to stand the test of time.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 28.5in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | Yes |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928197 |
| Product SKU: | 374321 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 36 Steam Engine Bar Counter |
| Steam Engine Bar Counter |
| 28 36 Steam Engine Bar |
| Steam Engine Bar |
| 36 Steam Engine Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create a unique display in your dining or bar area with our train bar. It comes with a unique surface for serving wine and sufficient storage for display. Colored in black with an antique profile, this bar also serves as a stunning piece for your decor. It is made of metal and mango wood and is built to stand the test of time.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 28.5in D x 36in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | Yes |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928197 |
| Product SKU: | 374321 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 36 Steam Engine Bar Counter |
| Steam Engine Bar Counter |
| 28 36 Steam Engine Bar |
| Steam Engine Bar |
| 36 Steam Engine Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























