
Stallings White Bookcase By Homeroots
This Mid-Century modern bookcase will stylishly display books and collectibles. Featuring a slanted five shelf design, it is crafted from mahogany wood solids, wood products and select mahogany veneers in a white painted finish. It is perfect for use alone or in multiples in any living or office space, and even in the bathroom to display accessories and store everyday essentials.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 76.75 H x 30 W x 17 D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Product Finish: | White |
| Product Style: | Traditional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389574 |
| Product UPC: | 4512822874838 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $658.96
-65%$658.96
$230.64More Images










Stallings White Bookcase By Homeroots
This Mid-Century modern bookcase will stylishly display books and collectibles. Featuring a slanted five shelf design, it is crafted from mahogany wood solids, wood products and select mahogany veneers in a white painted finish. It is perfect for use alone or in multiples in any living or office space, and even in the bathroom to display accessories and store everyday essentials.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 76.75 H x 30 W x 17 D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Product Finish: | White |
| Product Style: | Traditional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389574 |
| Product UPC: | 4512822874838 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Mid-Century modern bookcase will stylishly display books and collectibles. Featuring a slanted five shelf design, it is crafted from mahogany wood solids, wood products and select mahogany veneers in a white painted finish. It is perfect for use alone or in multiples in any living or office space, and even in the bathroom to display accessories and store everyday essentials.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 76.75 H x 30 W x 17 D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Product Finish: | White |
| Product Style: | Traditional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389574 |
| Product UPC: | 4512822874838 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























