
Stackable Iron Colored Stools By Homeroots
These ultra-modern Stackable Iron Colored Stools are a true definition of contemporary. Iron fabricated legs and Mango wood seating create this wonderful masterpiece that can be easily stacked up to conveniently reduce clutter. They come in three color-coated finishes of orange, grey and lime mint. 19" x 12" x 12"
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 19in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Industrial Chic |
| Product Color: | Multi-Color |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869711 |
| Product SKU: | 389111 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Stackable Iron Colored Stools |
| Iron Colored Stools |
| Stackable Iron Colored |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Stackable Iron Colored Stools By Homeroots
These ultra-modern Stackable Iron Colored Stools are a true definition of contemporary. Iron fabricated legs and Mango wood seating create this wonderful masterpiece that can be easily stacked up to conveniently reduce clutter. They come in three color-coated finishes of orange, grey and lime mint. 19" x 12" x 12"
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 19in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Industrial Chic |
| Product Color: | Multi-Color |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869711 |
| Product SKU: | 389111 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Stackable Iron Colored Stools |
| Iron Colored Stools |
| Stackable Iron Colored |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These ultra-modern Stackable Iron Colored Stools are a true definition of contemporary. Iron fabricated legs and Mango wood seating create this wonderful masterpiece that can be easily stacked up to conveniently reduce clutter. They come in three color-coated finishes of orange, grey and lime mint. 19" x 12" x 12"
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 19in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Industrial Chic |
| Product Color: | Multi-Color |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869711 |
| Product SKU: | 389111 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Stackable Iron Colored Stools |
| Iron Colored Stools |
| Stackable Iron Colored |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























