
Square White Marble Top andd Black Metal Base Coffee Table By Homeroots
Marble top, crackled pattern and iron frame. All these make this coffee table a great option for having tea, or storing your favorite reads and accessories. Its black finish provides an exquisite touch to the table that will rub off on your decor. Make it a part of your home.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 30in D x 17in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376279 |
| Product UPC: | 4512822895185 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Base Coffee Table |
| Square White Marble Andd Black |
| Metal Base Coffee Table |
| Base Coffee Table |
| Marble Andd Black Metal Base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $947.38
-65%$947.38
$331.58More Images




Square White Marble Top andd Black Metal Base Coffee Table By Homeroots
Marble top, crackled pattern and iron frame. All these make this coffee table a great option for having tea, or storing your favorite reads and accessories. Its black finish provides an exquisite touch to the table that will rub off on your decor. Make it a part of your home.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 30in D x 17in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376279 |
| Product UPC: | 4512822895185 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Base Coffee Table |
| Square White Marble Andd Black |
| Metal Base Coffee Table |
| Base Coffee Table |
| Marble Andd Black Metal Base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Marble top, crackled pattern and iron frame. All these make this coffee table a great option for having tea, or storing your favorite reads and accessories. Its black finish provides an exquisite touch to the table that will rub off on your decor. Make it a part of your home.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 30in D x 17in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376279 |
| Product UPC: | 4512822895185 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Base Coffee Table |
| Square White Marble Andd Black |
| Metal Base Coffee Table |
| Base Coffee Table |
| Marble Andd Black Metal Base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























