
Square Top End Table with Dark Brown Wood and Iron Black Frame By Homeroots
Designed to seamlessly fit into contemporary spaces, the Glenn I is a stylish end table from the solid wood furniture. Expertly crafted from premium Indian mango wood, it features a smoothly polished tabletop and pull-out drawer in addition to an open storage box sandwiched between them. Braced by a solid iron, pipe-style frame finished in a matte-black tone that not only stabilizes the table to perfection but also adds to the visuals of this piece.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 21in W x 20in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380675 |
| Product UPC: | 4512822850894 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Square End Table Dark Brown |
| End Table Dark Brown Wood |
| Table Dark Brown Wood Iron |
| Table Dark Brown Wood |
| Square End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $523.23
-65%$523.23
$183.13More Images





Square Top End Table with Dark Brown Wood and Iron Black Frame By Homeroots
Designed to seamlessly fit into contemporary spaces, the Glenn I is a stylish end table from the solid wood furniture. Expertly crafted from premium Indian mango wood, it features a smoothly polished tabletop and pull-out drawer in addition to an open storage box sandwiched between them. Braced by a solid iron, pipe-style frame finished in a matte-black tone that not only stabilizes the table to perfection but also adds to the visuals of this piece.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 21in W x 20in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380675 |
| Product UPC: | 4512822850894 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Square End Table Dark Brown |
| End Table Dark Brown Wood |
| Table Dark Brown Wood Iron |
| Table Dark Brown Wood |
| Square End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Designed to seamlessly fit into contemporary spaces, the Glenn I is a stylish end table from the solid wood furniture. Expertly crafted from premium Indian mango wood, it features a smoothly polished tabletop and pull-out drawer in addition to an open storage box sandwiched between them. Braced by a solid iron, pipe-style frame finished in a matte-black tone that not only stabilizes the table to perfection but also adds to the visuals of this piece.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 21in W x 20in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380675 |
| Product UPC: | 4512822850894 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Square End Table Dark Brown |
| End Table Dark Brown Wood |
| Table Dark Brown Wood Iron |
| Table Dark Brown Wood |
| Square End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























