
Square Reflective Mirror Console Table By Homeroots
This Square Reflective Mirror Console patterns the same concept with a mirror within a mirror design, in a sleek, contemporary way. It has a unique square top that you can see your reflection out of. The Console can easily tuck into any tight space but still offer ample surface area, with slightly under 4 feet in width. A buffet lamp, your favorite vase, or floral arrangement would take center stage atop the mirrored backdrop. 31" x 43.25" x 15".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 43.25in W x 15in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396846 |
| Product UPC: | 808230069886 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Square Reflective Mirror Console Table By Homeroots
This Square Reflective Mirror Console patterns the same concept with a mirror within a mirror design, in a sleek, contemporary way. It has a unique square top that you can see your reflection out of. The Console can easily tuck into any tight space but still offer ample surface area, with slightly under 4 feet in width. A buffet lamp, your favorite vase, or floral arrangement would take center stage atop the mirrored backdrop. 31" x 43.25" x 15".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 43.25in W x 15in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396846 |
| Product UPC: | 808230069886 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Square Reflective Mirror Console patterns the same concept with a mirror within a mirror design, in a sleek, contemporary way. It has a unique square top that you can see your reflection out of. The Console can easily tuck into any tight space but still offer ample surface area, with slightly under 4 feet in width. A buffet lamp, your favorite vase, or floral arrangement would take center stage atop the mirrored backdrop. 31" x 43.25" x 15".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 43.25in W x 15in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396846 |
| Product UPC: | 808230069886 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























