
Square Reflective Mirror and Console Table By Homeroots
The Square Reflective Console is the perfect complement to our Square Reflective Wall Mirror. This console patterns the same concept with a mirror within a mirror design, in a sleek, contemporary way. The Console can easily tuck into any tight space but still offer ample surface area. A buffet lamp, your favorite vase, or floral arrangement would take center stage atop the mirrored backdrop. 31" x 43.25" x 15".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 43.25in W x 15in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396847 |
| Product UPC: | 808230069893 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Square Reflective Mirror and Console Table By Homeroots
The Square Reflective Console is the perfect complement to our Square Reflective Wall Mirror. This console patterns the same concept with a mirror within a mirror design, in a sleek, contemporary way. The Console can easily tuck into any tight space but still offer ample surface area. A buffet lamp, your favorite vase, or floral arrangement would take center stage atop the mirrored backdrop. 31" x 43.25" x 15".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 43.25in W x 15in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396847 |
| Product UPC: | 808230069893 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Square Reflective Console is the perfect complement to our Square Reflective Wall Mirror. This console patterns the same concept with a mirror within a mirror design, in a sleek, contemporary way. The Console can easily tuck into any tight space but still offer ample surface area. A buffet lamp, your favorite vase, or floral arrangement would take center stage atop the mirrored backdrop. 31" x 43.25" x 15".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 43.25in W x 15in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Gold |
| Top Color: | Antique Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396847 |
| Product UPC: | 808230069893 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























