
Square Mirror with Center Round Mirror By Homeroots
It features a square mirrored frame set around a round mirror. This mirrored frame on this piece has a small bevel offering the most amazing displays of light and reflection. On its own or in multiples, this mirror is a perfect accent piece for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box!
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 12" W x 1" D |
| Product Color: | Mirror |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383715 |
| Product UPC: | 4512822753898 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $105.19
-65%$105.19
$36.82More Images




Square Mirror with Center Round Mirror By Homeroots
It features a square mirrored frame set around a round mirror. This mirrored frame on this piece has a small bevel offering the most amazing displays of light and reflection. On its own or in multiples, this mirror is a perfect accent piece for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box!
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 12" W x 1" D |
| Product Color: | Mirror |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383715 |
| Product UPC: | 4512822753898 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
It features a square mirrored frame set around a round mirror. This mirrored frame on this piece has a small bevel offering the most amazing displays of light and reflection. On its own or in multiples, this mirror is a perfect accent piece for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box!
Specifications
| Product Dimensions: | 12" H x 12" W x 1" D |
| Product Color: | Mirror |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383715 |
| Product UPC: | 4512822753898 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























