
Sophisticated and Stylish Light Grey Eco Nightstand By Homeroots
Make your modern and clean bedroom dreams come true with this Sophisticated and Stylish Light Grey Eco Nightstand. This nightstand features a low shelf where you can easily display your electronics over night, allowing you to store all your necessary items in close proximity to you in your bedroom.. The simple and modern design makes this an easy piece to style and pair with all the other furniture and interior decor in your home! 21.73" x 16.69" x 13.58"
Specifications
| Product Dimensions: | 21.73" H x 16.69" W x 13.58" D |
| Product Color: | Light Grey |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477920 |
| Product UPC: | 606114646150 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Sophisticated and Stylish Light Grey Eco Nightstand By Homeroots
Make your modern and clean bedroom dreams come true with this Sophisticated and Stylish Light Grey Eco Nightstand. This nightstand features a low shelf where you can easily display your electronics over night, allowing you to store all your necessary items in close proximity to you in your bedroom.. The simple and modern design makes this an easy piece to style and pair with all the other furniture and interior decor in your home! 21.73" x 16.69" x 13.58"
Specifications
| Product Dimensions: | 21.73" H x 16.69" W x 13.58" D |
| Product Color: | Light Grey |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477920 |
| Product UPC: | 606114646150 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make your modern and clean bedroom dreams come true with this Sophisticated and Stylish Light Grey Eco Nightstand. This nightstand features a low shelf where you can easily display your electronics over night, allowing you to store all your necessary items in close proximity to you in your bedroom.. The simple and modern design makes this an easy piece to style and pair with all the other furniture and interior decor in your home! 21.73" x 16.69" x 13.58"
Specifications
| Product Dimensions: | 21.73" H x 16.69" W x 13.58" D |
| Product Color: | Light Grey |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477920 |
| Product UPC: | 606114646150 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























