
Solid Wood Cappuccino 2 Drawer Nightstand By Homeroots
Spice up your bedroom with this solid wood cappuccino finish nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features a warm cappuccino brown finish and 2 easy glide drawers that offer perfect storage space for your personal essentials. This nightstand showcases high quality construction with wood solids and poplar veneer, crown molding accents and is finished with classic antiqued brass hardware. 24" x 21.5" x 15.5".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 21.5 W x 15.5 D |
| Product Material: | Rubberwood Wood Solids & Poplar Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Cappuccino (Brown) Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399271 |
| Product UPC: | 808230075870 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Cappuccino Drawer Nightstand |
| Wood Cappuccino Drawer Nightstand |
| Cappuccino Drawer Nightstand |
| Solid Wood Cappuccino Drawer |
| Wood Cappuccino Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Solid Wood Cappuccino 2 Drawer Nightstand By Homeroots
Spice up your bedroom with this solid wood cappuccino finish nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features a warm cappuccino brown finish and 2 easy glide drawers that offer perfect storage space for your personal essentials. This nightstand showcases high quality construction with wood solids and poplar veneer, crown molding accents and is finished with classic antiqued brass hardware. 24" x 21.5" x 15.5".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 21.5 W x 15.5 D |
| Product Material: | Rubberwood Wood Solids & Poplar Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Cappuccino (Brown) Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399271 |
| Product UPC: | 808230075870 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Cappuccino Drawer Nightstand |
| Wood Cappuccino Drawer Nightstand |
| Cappuccino Drawer Nightstand |
| Solid Wood Cappuccino Drawer |
| Wood Cappuccino Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spice up your bedroom with this solid wood cappuccino finish nightstand. Our nightstand combines beauty and versatility to help get your room organized as well as brighten the atmosphere. It features a warm cappuccino brown finish and 2 easy glide drawers that offer perfect storage space for your personal essentials. This nightstand showcases high quality construction with wood solids and poplar veneer, crown molding accents and is finished with classic antiqued brass hardware. 24" x 21.5" x 15.5".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 21.5 W x 15.5 D |
| Product Material: | Rubberwood Wood Solids & Poplar Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Cappuccino (Brown) Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399271 |
| Product UPC: | 808230075870 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Cappuccino Drawer Nightstand |
| Wood Cappuccino Drawer Nightstand |
| Cappuccino Drawer Nightstand |
| Solid Wood Cappuccino Drawer |
| Wood Cappuccino Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























