
Solid Teak Wall Mirror in Natural Finish By Homeroots
100% Solid Teak Frame. Unlike the vast majority of bathroom furniture, this great mirror is solid hardwood teak with no veneers, or particle board. These natural eco inspired design themes will provide stunning beauty that will astound and inspire. Compliment it with your favorite style of vanity and sink and create a work of visual art for your bathroom or any room.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Natural Brown |
| Product Finish: | Natural Wood Finish |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376772 |
| Product UPC: | 4512822891422 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $266.56
-65%$266.56
$93.30More Images



Solid Teak Wall Mirror in Natural Finish By Homeroots
100% Solid Teak Frame. Unlike the vast majority of bathroom furniture, this great mirror is solid hardwood teak with no veneers, or particle board. These natural eco inspired design themes will provide stunning beauty that will astound and inspire. Compliment it with your favorite style of vanity and sink and create a work of visual art for your bathroom or any room.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Natural Brown |
| Product Finish: | Natural Wood Finish |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376772 |
| Product UPC: | 4512822891422 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
100% Solid Teak Frame. Unlike the vast majority of bathroom furniture, this great mirror is solid hardwood teak with no veneers, or particle board. These natural eco inspired design themes will provide stunning beauty that will astound and inspire. Compliment it with your favorite style of vanity and sink and create a work of visual art for your bathroom or any room.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 24" W x 1" D |
| Product Color: | Natural Brown |
| Product Finish: | Natural Wood Finish |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376772 |
| Product UPC: | 4512822891422 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























