
Solid Iron Black Body White Marble Top Kitchen Island With 4 Drawer By Homeroots
Crafted from metal and finished in a black tone, a kitchen island featuring a stunning white marble top in addition to convenient storage.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 32in W x 58in D x 36.5in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gray |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | Yes |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822715940 |
| Product SKU: | 380614 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Marble Kitchen Island Drawer |
| Marble Kitchen Island Drawer |
| Iron Black Body White Marble |
| Kitchen Island Drawer |
| Black Body White Marble Kitchen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,910.54
-65%$2,910.54
$1,018.69More Images






Solid Iron Black Body White Marble Top Kitchen Island With 4 Drawer By Homeroots
Crafted from metal and finished in a black tone, a kitchen island featuring a stunning white marble top in addition to convenient storage.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 32in W x 58in D x 36.5in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gray |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | Yes |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822715940 |
| Product SKU: | 380614 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Marble Kitchen Island Drawer |
| Marble Kitchen Island Drawer |
| Iron Black Body White Marble |
| Kitchen Island Drawer |
| Black Body White Marble Kitchen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crafted from metal and finished in a black tone, a kitchen island featuring a stunning white marble top in addition to convenient storage.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 32in W x 58in D x 36.5in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gray |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | Yes |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822715940 |
| Product SKU: | 380614 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Marble Kitchen Island Drawer |
| Marble Kitchen Island Drawer |
| Iron Black Body White Marble |
| Kitchen Island Drawer |
| Black Body White Marble Kitchen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























