
Soft Gold Metal and Glass Corner Desk By Homeroots
Sleek in design with perfect edges the Soft Gold Metal and Glass Corner Desk is space friendly and an ideal choice when it comes to compact desks. Equipped with a fully mirrored desk that elegantly compliments the soft gold metal silhouette, the clean cut desk can be adapted into any theme or decor. Be it glam or contemporary, your home office or your vanity room, the versatility of the desk is endless. 29.75" x 42" x 28"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 29.75 H x 42 W x 28 D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Powder-coated iron, temp glass |
| Base Material: | Metal |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Mirror |
| Product Style: | Glam to contemporary style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 402041 |
| Product UPC: | 808230103566 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Keaton Metal Glass Corner Desk |
| Glass Corner Desk Soft Gold |
| Keaton Metal Glass Corner |
| Corner Desk Soft Gold |
| Desk Soft Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Soft Gold Metal and Glass Corner Desk By Homeroots
Sleek in design with perfect edges the Soft Gold Metal and Glass Corner Desk is space friendly and an ideal choice when it comes to compact desks. Equipped with a fully mirrored desk that elegantly compliments the soft gold metal silhouette, the clean cut desk can be adapted into any theme or decor. Be it glam or contemporary, your home office or your vanity room, the versatility of the desk is endless. 29.75" x 42" x 28"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 29.75 H x 42 W x 28 D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Powder-coated iron, temp glass |
| Base Material: | Metal |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Mirror |
| Product Style: | Glam to contemporary style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 402041 |
| Product UPC: | 808230103566 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Keaton Metal Glass Corner Desk |
| Glass Corner Desk Soft Gold |
| Keaton Metal Glass Corner |
| Corner Desk Soft Gold |
| Desk Soft Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sleek in design with perfect edges the Soft Gold Metal and Glass Corner Desk is space friendly and an ideal choice when it comes to compact desks. Equipped with a fully mirrored desk that elegantly compliments the soft gold metal silhouette, the clean cut desk can be adapted into any theme or decor. Be it glam or contemporary, your home office or your vanity room, the versatility of the desk is endless. 29.75" x 42" x 28"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 29.75 H x 42 W x 28 D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Powder-coated iron, temp glass |
| Base Material: | Metal |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Mirror |
| Product Style: | Glam to contemporary style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 402041 |
| Product UPC: | 808230103566 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Keaton Metal Glass Corner Desk |
| Glass Corner Desk Soft Gold |
| Keaton Metal Glass Corner |
| Corner Desk Soft Gold |
| Desk Soft Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























