
Smoky Glass And Rose Gold Coffee Table By Homeroots
Your living room can get more fashionable with this outstanding coffee table. It is painstakingly constructed to readily fit into any modern room setting. Detailing a geometric metal work to showcase a distinctive profile and stunning rose gold design. The coffee table top is made of white smoky tempered glass while rose gold finished metal base complements the masterpiece. This will surely be a smart addition to your living space.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Smoky Glass & Rose Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286262 |
| Product UPC: | 689211806122 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Rose Gold Coffee Table |
| 34 34 18 Smoky Glass |
| Rose Gold Coffee Table |
| Gold Coffee Table |
| 18 Smoky Glass Rose Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Smoky Glass And Rose Gold Coffee Table By Homeroots
Your living room can get more fashionable with this outstanding coffee table. It is painstakingly constructed to readily fit into any modern room setting. Detailing a geometric metal work to showcase a distinctive profile and stunning rose gold design. The coffee table top is made of white smoky tempered glass while rose gold finished metal base complements the masterpiece. This will surely be a smart addition to your living space.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Smoky Glass & Rose Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286262 |
| Product UPC: | 689211806122 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Rose Gold Coffee Table |
| 34 34 18 Smoky Glass |
| Rose Gold Coffee Table |
| Gold Coffee Table |
| 18 Smoky Glass Rose Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Your living room can get more fashionable with this outstanding coffee table. It is painstakingly constructed to readily fit into any modern room setting. Detailing a geometric metal work to showcase a distinctive profile and stunning rose gold design. The coffee table top is made of white smoky tempered glass while rose gold finished metal base complements the masterpiece. This will surely be a smart addition to your living space.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Smoky Glass & Rose Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286262 |
| Product UPC: | 689211806122 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Rose Gold Coffee Table |
| 34 34 18 Smoky Glass |
| Rose Gold Coffee Table |
| Gold Coffee Table |
| 18 Smoky Glass Rose Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























