
Smokey Grey Console Table By Homeroots
With a smokey grey and black color scheme, the Smokey Mirror Console boasts vintage charm and brings an exciting look to your living room. Black finishing around the edges accents the grey mirror panels, lending the console a classic look. This console is chic and elegant with its unique design and coloring. When styled with antique decor items, this console adds a whole new feel to your decor. It is chic and slick and goes with a more sophisticated vibe. 31.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 49.08in W x 16in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396842 |
| Product UPC: | 808230069848 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Smokey Grey Console Table By Homeroots
With a smokey grey and black color scheme, the Smokey Mirror Console boasts vintage charm and brings an exciting look to your living room. Black finishing around the edges accents the grey mirror panels, lending the console a classic look. This console is chic and elegant with its unique design and coloring. When styled with antique decor items, this console adds a whole new feel to your decor. It is chic and slick and goes with a more sophisticated vibe. 31.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 49.08in W x 16in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396842 |
| Product UPC: | 808230069848 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With a smokey grey and black color scheme, the Smokey Mirror Console boasts vintage charm and brings an exciting look to your living room. Black finishing around the edges accents the grey mirror panels, lending the console a classic look. This console is chic and elegant with its unique design and coloring. When styled with antique decor items, this console adds a whole new feel to your decor. It is chic and slick and goes with a more sophisticated vibe. 31.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 49.08in W x 16in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396842 |
| Product UPC: | 808230069848 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























