
Small White Ceramic Bowl By Homeroots
Meticulously crafted from ceramic and finished in a glossy white tone, a stunning, decorative bowl that looks great by itself or when paired with the smaller variant from this series. With its brown speckled details, this piece is guaranteed to turn heads in spaces based on the design style.
Specifications
| Product Category: | Decorative Bowls |
| Product Dimensions: | 9in W x 9in D x 3.1in H |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Color: | White |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822852768 |
| Product SKU: | 380395 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Small White Ceramic Bowl By Homeroots
Meticulously crafted from ceramic and finished in a glossy white tone, a stunning, decorative bowl that looks great by itself or when paired with the smaller variant from this series. With its brown speckled details, this piece is guaranteed to turn heads in spaces based on the design style.
Specifications
| Product Category: | Decorative Bowls |
| Product Dimensions: | 9in W x 9in D x 3.1in H |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Color: | White |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822852768 |
| Product SKU: | 380395 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Meticulously crafted from ceramic and finished in a glossy white tone, a stunning, decorative bowl that looks great by itself or when paired with the smaller variant from this series. With its brown speckled details, this piece is guaranteed to turn heads in spaces based on the design style.
Specifications
| Product Category: | Decorative Bowls |
| Product Dimensions: | 9in W x 9in D x 3.1in H |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Color: | White |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822852768 |
| Product SKU: | 380395 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























