
Small Natural Brown Reclaimed Wood With Grains And Knots Highlight Tray By Homeroots
Simple yet full of definition. This modern tray is made of wood with a minimalistic design that evokes thoughtful admiration. Crafted with an rectangular shape and opening at both ends to serve as handles. This tray will add beautiful variation and style to your service and also earn you the commendation of your guests and family.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 7in W x 24in D x 3in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896335 |
| Product SKU: | 376047 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Small Natural Brown Reclaimed Wood |
| Reclaimed Wood Grains Knots Highlight |
| Brown Reclaimed Wood Grains Knots |
| Natural Brown Reclaimed Wood Grains |
| Natural Brown Reclaimed Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $58.95
-65%$58.95
$20.63Small Natural Brown Reclaimed Wood With Grains And Knots Highlight Tray By Homeroots
Simple yet full of definition. This modern tray is made of wood with a minimalistic design that evokes thoughtful admiration. Crafted with an rectangular shape and opening at both ends to serve as handles. This tray will add beautiful variation and style to your service and also earn you the commendation of your guests and family.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 7in W x 24in D x 3in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896335 |
| Product SKU: | 376047 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Small Natural Brown Reclaimed Wood |
| Reclaimed Wood Grains Knots Highlight |
| Brown Reclaimed Wood Grains Knots |
| Natural Brown Reclaimed Wood Grains |
| Natural Brown Reclaimed Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simple yet full of definition. This modern tray is made of wood with a minimalistic design that evokes thoughtful admiration. Crafted with an rectangular shape and opening at both ends to serve as handles. This tray will add beautiful variation and style to your service and also earn you the commendation of your guests and family.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 7in W x 24in D x 3in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896335 |
| Product SKU: | 376047 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Small Natural Brown Reclaimed Wood |
| Reclaimed Wood Grains Knots Highlight |
| Brown Reclaimed Wood Grains Knots |
| Natural Brown Reclaimed Wood Grains |
| Natural Brown Reclaimed Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























