
Sleek Light Oak L Shape Office Desk By Homeroots
Working from home never looked so good. This Sleek Light Oak L Shape Office Desk is agreat way to add a stylish and practical workstation to your environment. This ergonomically designed desk offers ample work space and a secondary surface for additional space. The shelves and cabinets are a great benefit to store your work related tools and accessories. The sleek and sturdy black particleboard make this a great option to blend in most any room. 30.1" x 59.6" x 45.8"
Specifications
| Product Dimensions: | 30.1" H x 59.6" W x 45.8" D |
| Product Color: | Light Oak |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477844 |
| Product UPC: | 606114646075 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $657.66
-65%$657.66
$230.18More Images



Sleek Light Oak L Shape Office Desk By Homeroots
Working from home never looked so good. This Sleek Light Oak L Shape Office Desk is agreat way to add a stylish and practical workstation to your environment. This ergonomically designed desk offers ample work space and a secondary surface for additional space. The shelves and cabinets are a great benefit to store your work related tools and accessories. The sleek and sturdy black particleboard make this a great option to blend in most any room. 30.1" x 59.6" x 45.8"
Specifications
| Product Dimensions: | 30.1" H x 59.6" W x 45.8" D |
| Product Color: | Light Oak |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477844 |
| Product UPC: | 606114646075 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Working from home never looked so good. This Sleek Light Oak L Shape Office Desk is agreat way to add a stylish and practical workstation to your environment. This ergonomically designed desk offers ample work space and a secondary surface for additional space. The shelves and cabinets are a great benefit to store your work related tools and accessories. The sleek and sturdy black particleboard make this a great option to blend in most any room. 30.1" x 59.6" x 45.8"
Specifications
| Product Dimensions: | 30.1" H x 59.6" W x 45.8" D |
| Product Color: | Light Oak |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477844 |
| Product UPC: | 606114646075 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























