
Sleek Brushed Brass Rectangular Full Length Standing Mirror By Homeroots
The clean design of the Sleek Brushed Brass Rectangular Full Length Standing Mirror brings modern sophistication and functionality to your bedroom or dressing room. The adjustable floor stand allows you to get that perfect viewing angle every time. With its elegant faux metal frame in a warm brush brass finish and a high-quality flat mirror, it ensures a clear bright view without any distortion. 35" x 19" x 2"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 19" W x 2" D |
| Product Color: | Brass |
| Product Finish: | Brushed Brass |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401220 |
| Product UPC: | 808230095359 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $491.44
-65%$491.44
$172.00More Images






Sleek Brushed Brass Rectangular Full Length Standing Mirror By Homeroots
The clean design of the Sleek Brushed Brass Rectangular Full Length Standing Mirror brings modern sophistication and functionality to your bedroom or dressing room. The adjustable floor stand allows you to get that perfect viewing angle every time. With its elegant faux metal frame in a warm brush brass finish and a high-quality flat mirror, it ensures a clear bright view without any distortion. 35" x 19" x 2"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 19" W x 2" D |
| Product Color: | Brass |
| Product Finish: | Brushed Brass |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401220 |
| Product UPC: | 808230095359 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The clean design of the Sleek Brushed Brass Rectangular Full Length Standing Mirror brings modern sophistication and functionality to your bedroom or dressing room. The adjustable floor stand allows you to get that perfect viewing angle every time. With its elegant faux metal frame in a warm brush brass finish and a high-quality flat mirror, it ensures a clear bright view without any distortion. 35" x 19" x 2"
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 19" W x 2" D |
| Product Color: | Brass |
| Product Finish: | Brushed Brass |
| Product Material: | Polystyrene |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401220 |
| Product UPC: | 808230095359 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























