
Sleek and Luxurious Ergonomic Dark Brown Office Desk with Storage By Homeroots
Spruce up your home office space with this minimalist Sleek and Luxurious Dark Brown Particle Board Office Desk. This compact yet spacious design features two open shelves and one cabinet with two interior shelves where you can store items for convenience, providing you with ample storage space. The quality particle board material allows for a sturdy structure that has a spacious secondary surface to place a computer screen. 30.1" x 59.6" x 45.8"
Specifications
| Product Dimensions: | 30.11" H x 59.64" W x 45.86" D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477846 |
| Product UPC: | 606114646099 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $666.76
-65%$666.76
$233.37More Images



Sleek and Luxurious Ergonomic Dark Brown Office Desk with Storage By Homeroots
Spruce up your home office space with this minimalist Sleek and Luxurious Dark Brown Particle Board Office Desk. This compact yet spacious design features two open shelves and one cabinet with two interior shelves where you can store items for convenience, providing you with ample storage space. The quality particle board material allows for a sturdy structure that has a spacious secondary surface to place a computer screen. 30.1" x 59.6" x 45.8"
Specifications
| Product Dimensions: | 30.11" H x 59.64" W x 45.86" D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477846 |
| Product UPC: | 606114646099 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spruce up your home office space with this minimalist Sleek and Luxurious Dark Brown Particle Board Office Desk. This compact yet spacious design features two open shelves and one cabinet with two interior shelves where you can store items for convenience, providing you with ample storage space. The quality particle board material allows for a sturdy structure that has a spacious secondary surface to place a computer screen. 30.1" x 59.6" x 45.8"
Specifications
| Product Dimensions: | 30.11" H x 59.64" W x 45.86" D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477846 |
| Product UPC: | 606114646099 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























