
Sister Clara Metal Peace Dove On Caged Rock Base By Kalalou
"Peace on Earth!" proclaims this distressed metal dove carrying an olive branch in its beak. Handcrafted in Haiti, this bird of peace sits on a rock base ready for your desk, mantle, or tabletop during the holidays or year-round.
Specifications
| Product Dimension: | 4.5" L x 10" W x 14" H |
| Product Material: | Metal/Rock |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Matte |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6362 |
| Product UPC: | 841628193534 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $37.95
-65%$37.95
$13.28More Images


Sister Clara Metal Peace Dove On Caged Rock Base By Kalalou
"Peace on Earth!" proclaims this distressed metal dove carrying an olive branch in its beak. Handcrafted in Haiti, this bird of peace sits on a rock base ready for your desk, mantle, or tabletop during the holidays or year-round.
Specifications
| Product Dimension: | 4.5" L x 10" W x 14" H |
| Product Material: | Metal/Rock |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Matte |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6362 |
| Product UPC: | 841628193534 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
"Peace on Earth!" proclaims this distressed metal dove carrying an olive branch in its beak. Handcrafted in Haiti, this bird of peace sits on a rock base ready for your desk, mantle, or tabletop during the holidays or year-round.
Specifications
| Product Dimension: | 4.5" L x 10" W x 14" H |
| Product Material: | Metal/Rock |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Matte |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6362 |
| Product UPC: | 841628193534 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























