
Silver Mirrored Glam Desk By Homeroots
Bring home the magic with the scintillating Silver Mirrored Glam Desk. Glistening mirrors reflect light across every nook and corner of the silver silhouette illuminating your surrounding. Tapered shiny legs support the large sparkling table top equipped with three drawers to tuck away all your office supplies, keeping your space tidy. A sheer example of sophistication the glamourous desk works best in open concept living spaces. 29.5" x 47" x 21"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47 W x 21 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | eng wood, mirror,fir,felt |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Powder-Coated |
| Product Style: | Contemporary transitional style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402022 |
| Product UPC: | 808230103375 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Darien Mirrored Desk Glam Silver |
| Darien Mirrored Desk Glam |
| Mirrored Desk Glam Silver |
| Darien Mirrored Desk |
| Desk Glam Silver |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $655.01
-65%$655.01
$229.25More Images








Silver Mirrored Glam Desk By Homeroots
Bring home the magic with the scintillating Silver Mirrored Glam Desk. Glistening mirrors reflect light across every nook and corner of the silver silhouette illuminating your surrounding. Tapered shiny legs support the large sparkling table top equipped with three drawers to tuck away all your office supplies, keeping your space tidy. A sheer example of sophistication the glamourous desk works best in open concept living spaces. 29.5" x 47" x 21"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47 W x 21 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | eng wood, mirror,fir,felt |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Powder-Coated |
| Product Style: | Contemporary transitional style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402022 |
| Product UPC: | 808230103375 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Darien Mirrored Desk Glam Silver |
| Darien Mirrored Desk Glam |
| Mirrored Desk Glam Silver |
| Darien Mirrored Desk |
| Desk Glam Silver |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring home the magic with the scintillating Silver Mirrored Glam Desk. Glistening mirrors reflect light across every nook and corner of the silver silhouette illuminating your surrounding. Tapered shiny legs support the large sparkling table top equipped with three drawers to tuck away all your office supplies, keeping your space tidy. A sheer example of sophistication the glamourous desk works best in open concept living spaces. 29.5" x 47" x 21"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47 W x 21 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | eng wood, mirror,fir,felt |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Powder-Coated |
| Product Style: | Contemporary transitional style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402022 |
| Product UPC: | 808230103375 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Darien Mirrored Desk Glam Silver |
| Darien Mirrored Desk Glam |
| Mirrored Desk Glam Silver |
| Darien Mirrored Desk |
| Desk Glam Silver |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























