
Silver Mirrored Bench By Homeroots
The Silver and Mirror Vanity Bench has a glittery and glamorous look and will surely bring some shine to your space. A beautiful ivory color hobnail and tufted fabric cushions this great bench giving it an elegant touch. Crafted out of carefully selected solid woods and wood products, the legs and base are encased in gorgeous pewter finish with antiqued mirror giving off a glamorous and vintage vibe. The measurements are 21" x 42.25" x 19".
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 42.25in W x 19in D x 21in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Mirror |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389198 |
| Product UPC: | 4512822870656 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,048.70
-65%$1,048.70
$367.05More Images




Silver Mirrored Bench By Homeroots
The Silver and Mirror Vanity Bench has a glittery and glamorous look and will surely bring some shine to your space. A beautiful ivory color hobnail and tufted fabric cushions this great bench giving it an elegant touch. Crafted out of carefully selected solid woods and wood products, the legs and base are encased in gorgeous pewter finish with antiqued mirror giving off a glamorous and vintage vibe. The measurements are 21" x 42.25" x 19".
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 42.25in W x 19in D x 21in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Mirror |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389198 |
| Product UPC: | 4512822870656 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Silver and Mirror Vanity Bench has a glittery and glamorous look and will surely bring some shine to your space. A beautiful ivory color hobnail and tufted fabric cushions this great bench giving it an elegant touch. Crafted out of carefully selected solid woods and wood products, the legs and base are encased in gorgeous pewter finish with antiqued mirror giving off a glamorous and vintage vibe. The measurements are 21" x 42.25" x 19".
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 42.25in W x 19in D x 21in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Mirror |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389198 |
| Product UPC: | 4512822870656 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























