
Silver Metal Two Drawer Chest By Homeroots
Make your room functional and visually enticing with this masterful 43" silver metal two drawer standard chest. The space saving design of this standard chest makes it a great choice for space challenged spaces or small walls within your room. Its a high quality piece, made from high grade metal. 26.5" H x 43" W x 16" D
Specifications
| Product Dimensions: | 26.5" H x 43"W x 16"D |
| Product Type: | Dressers |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Material: | Metal |
| Product Assembly: | No Assembly Needed |
| Product SKU: | 389720 |
| Product UPC: | 4512822876344 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| aluminum, steel, mdf, wood solids |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,158.95
-65%$1,158.95
$405.63More Images







Silver Metal Two Drawer Chest By Homeroots
Make your room functional and visually enticing with this masterful 43" silver metal two drawer standard chest. The space saving design of this standard chest makes it a great choice for space challenged spaces or small walls within your room. Its a high quality piece, made from high grade metal. 26.5" H x 43" W x 16" D
Specifications
| Product Dimensions: | 26.5" H x 43"W x 16"D |
| Product Type: | Dressers |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Material: | Metal |
| Product Assembly: | No Assembly Needed |
| Product SKU: | 389720 |
| Product UPC: | 4512822876344 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| aluminum, steel, mdf, wood solids |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make your room functional and visually enticing with this masterful 43" silver metal two drawer standard chest. The space saving design of this standard chest makes it a great choice for space challenged spaces or small walls within your room. Its a high quality piece, made from high grade metal. 26.5" H x 43" W x 16" D
Specifications
| Product Dimensions: | 26.5" H x 43"W x 16"D |
| Product Type: | Dressers |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Material: | Metal |
| Product Assembly: | No Assembly Needed |
| Product SKU: | 389720 |
| Product UPC: | 4512822876344 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| aluminum, steel, mdf, wood solids |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























