
Silver Metal Side Chair Set Of 2 By Homeroots
The Jakia dining chair offers antique look of this charming piece in rustic style is obtained through the use of the finish and unique construction. The versatility of this chair easily conforms in different environments. A cross brace underneath the seat adds extra stability and made of 100 percent steel construction to ensure durability.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 17" W x 20" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Silver |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 374173 |
| Product UPC: | 4512839431833 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Silver Metal Side Chair Set Of 2 By Homeroots
The Jakia dining chair offers antique look of this charming piece in rustic style is obtained through the use of the finish and unique construction. The versatility of this chair easily conforms in different environments. A cross brace underneath the seat adds extra stability and made of 100 percent steel construction to ensure durability.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 17" W x 20" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Silver |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 374173 |
| Product UPC: | 4512839431833 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Jakia dining chair offers antique look of this charming piece in rustic style is obtained through the use of the finish and unique construction. The versatility of this chair easily conforms in different environments. A cross brace underneath the seat adds extra stability and made of 100 percent steel construction to ensure durability.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 17" W x 20" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Silver |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 374173 |
| Product UPC: | 4512839431833 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























