
Silver metal chrome Glass top Bar Table By Homeroots
Enhance the trendy contemporary look of your casual dining area with this chrome metal circular bar table. Perfect for any space, this piece features straight tube legs with detail, glass top and black finish on the base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 26in D x 41in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Silver, Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383822 |
| Product UPC: | 4512822755038 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Chrome Glass Bar Table |
| Silver Metal Chrome Glass Bar |
| Chrome Glass Bar Table |
| Metal Chrome Glass Bar |
| Silver Metal Chrome Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Silver metal chrome Glass top Bar Table By Homeroots
Enhance the trendy contemporary look of your casual dining area with this chrome metal circular bar table. Perfect for any space, this piece features straight tube legs with detail, glass top and black finish on the base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 26in D x 41in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Silver, Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383822 |
| Product UPC: | 4512822755038 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Chrome Glass Bar Table |
| Silver Metal Chrome Glass Bar |
| Chrome Glass Bar Table |
| Metal Chrome Glass Bar |
| Silver Metal Chrome Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance the trendy contemporary look of your casual dining area with this chrome metal circular bar table. Perfect for any space, this piece features straight tube legs with detail, glass top and black finish on the base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 26in D x 41in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Silver, Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383822 |
| Product UPC: | 4512822755038 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Chrome Glass Bar Table |
| Silver Metal Chrome Glass Bar |
| Chrome Glass Bar Table |
| Metal Chrome Glass Bar |
| Silver Metal Chrome Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























