
Silver Matte Mirrored Writing Desk By Homeroots
Accentuate your home with the Silver Matte Mirrored Writing Desk. Displaying a classic metal body the mirrored panels fabricated together produce a style statement crafting a fabulous lifestyle. A wide desk rests firmly on four shimmering tapered legs with two mini drawers with faux crystal knobs for your personal supplies and a retractable drawer to keep your keyboard and mouse hidden away. Place this breathtaking desk anywhere in your home and dwell in it's presence. 30" x 48" x 23"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 30 H x 48 W x 23 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Fir,eng wood, mirror, mirror,felt |
| Base Material: | Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Universal style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402057 |
| Product UPC: | 808230103726 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wedlyn Mirrored Writing Desk |
| Wedlyn Mirrored Writing |
| Mirrored Writing Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $611.71
-65%$611.71
$214.10More Images





Silver Matte Mirrored Writing Desk By Homeroots
Accentuate your home with the Silver Matte Mirrored Writing Desk. Displaying a classic metal body the mirrored panels fabricated together produce a style statement crafting a fabulous lifestyle. A wide desk rests firmly on four shimmering tapered legs with two mini drawers with faux crystal knobs for your personal supplies and a retractable drawer to keep your keyboard and mouse hidden away. Place this breathtaking desk anywhere in your home and dwell in it's presence. 30" x 48" x 23"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 30 H x 48 W x 23 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Fir,eng wood, mirror, mirror,felt |
| Base Material: | Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Universal style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402057 |
| Product UPC: | 808230103726 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wedlyn Mirrored Writing Desk |
| Wedlyn Mirrored Writing |
| Mirrored Writing Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Accentuate your home with the Silver Matte Mirrored Writing Desk. Displaying a classic metal body the mirrored panels fabricated together produce a style statement crafting a fabulous lifestyle. A wide desk rests firmly on four shimmering tapered legs with two mini drawers with faux crystal knobs for your personal supplies and a retractable drawer to keep your keyboard and mouse hidden away. Place this breathtaking desk anywhere in your home and dwell in it's presence. 30" x 48" x 23"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Writing desk |
| Product Dimensions: | 30 H x 48 W x 23 D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Fir,eng wood, mirror, mirror,felt |
| Base Material: | Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Universal style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402057 |
| Product UPC: | 808230103726 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wedlyn Mirrored Writing Desk |
| Wedlyn Mirrored Writing |
| Mirrored Writing Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























