
Silver Leaf Antiqued Console Table By Homeroots
If your hallway or foyer needs an elegant finishing touch, the Silver Leaf Antiqued Mirror Console is what you need to create a timeless look. The console features a combination of both clear and antique mirrors, making it a perfect decoration piece for any living space. It has a leafy design as well, to differeniate it from every other piece of furniture in your home. The regal crystal knob and silver leaf with light antique finish give it a stylish appearance that blends seamlessly with modern or classic interior designs. 33.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 17.2in D x 33.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396822 |
| Product UPC: | 808230069640 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $617.35
-65%$617.35
$216.07More Images








Silver Leaf Antiqued Console Table By Homeroots
If your hallway or foyer needs an elegant finishing touch, the Silver Leaf Antiqued Mirror Console is what you need to create a timeless look. The console features a combination of both clear and antique mirrors, making it a perfect decoration piece for any living space. It has a leafy design as well, to differeniate it from every other piece of furniture in your home. The regal crystal knob and silver leaf with light antique finish give it a stylish appearance that blends seamlessly with modern or classic interior designs. 33.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 17.2in D x 33.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396822 |
| Product UPC: | 808230069640 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If your hallway or foyer needs an elegant finishing touch, the Silver Leaf Antiqued Mirror Console is what you need to create a timeless look. The console features a combination of both clear and antique mirrors, making it a perfect decoration piece for any living space. It has a leafy design as well, to differeniate it from every other piece of furniture in your home. The regal crystal knob and silver leaf with light antique finish give it a stylish appearance that blends seamlessly with modern or classic interior designs. 33.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 17.2in D x 33.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396822 |
| Product UPC: | 808230069640 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























