
Silver Intertwined Wall Mirror By Homeroots
Watch your bare wall glimmer with style and elegance with this handcrafted wall ornament. Showing off a round mirror surrounded by a uniquely wrapped frame, the whole piece scatters light across your room and gives your home more a spacious look.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.5" H x 29.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321171 |
| Product UPC: | 614486187799 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $127.69
-65%$127.69
$44.69More Images



Silver Intertwined Wall Mirror By Homeroots
Watch your bare wall glimmer with style and elegance with this handcrafted wall ornament. Showing off a round mirror surrounded by a uniquely wrapped frame, the whole piece scatters light across your room and gives your home more a spacious look.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.5" H x 29.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321171 |
| Product UPC: | 614486187799 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Watch your bare wall glimmer with style and elegance with this handcrafted wall ornament. Showing off a round mirror surrounded by a uniquely wrapped frame, the whole piece scatters light across your room and gives your home more a spacious look.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.5" H x 29.5" W x 2.5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321171 |
| Product UPC: | 614486187799 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























