
Silver Glass Mirror Console Table By Homeroots
Add a classic touch to your home with the aesthetically pleasing Silver Glass Mirror Console. It's silver finish is simple and goes with any other piece of furniture in your home. Use it to give a stylish finishing touch to your foyer or place it in your bedroom to elevate its decor. The eye-catching design on its drawers complements both contemporary and traditional designs. With mirror finishing, this console is sure to be a focal point of any room it’s placed in! 32" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 32in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396824 |
| Product UPC: | 808230069664 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $579.45
-65%$579.45
$202.81More Images








Silver Glass Mirror Console Table By Homeroots
Add a classic touch to your home with the aesthetically pleasing Silver Glass Mirror Console. It's silver finish is simple and goes with any other piece of furniture in your home. Use it to give a stylish finishing touch to your foyer or place it in your bedroom to elevate its decor. The eye-catching design on its drawers complements both contemporary and traditional designs. With mirror finishing, this console is sure to be a focal point of any room it’s placed in! 32" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 32in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396824 |
| Product UPC: | 808230069664 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a classic touch to your home with the aesthetically pleasing Silver Glass Mirror Console. It's silver finish is simple and goes with any other piece of furniture in your home. Use it to give a stylish finishing touch to your foyer or place it in your bedroom to elevate its decor. The eye-catching design on its drawers complements both contemporary and traditional designs. With mirror finishing, this console is sure to be a focal point of any room it’s placed in! 32" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 32in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396824 |
| Product UPC: | 808230069664 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























