
Silver Four Drawer Console Table By Homeroots
The Silver Four Drawer Console may have an understated design but is ideal for those who appreciate a less-is-more aesthetic. Its silver finish is beautiful and simple at the same time and looks good in any room. This fully mirrored console offers storage galore from its rectangular top to the four ample drawers below, you'll never run out of space for all of your treasured keepsakes. When style and function are a priority, look no further than the silver Console. 33.9" x 47.2" x 13.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 13.8in D x 33.9in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396869 |
| Product UPC: | 808230070110 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Silver Four Drawer Console Table By Homeroots
The Silver Four Drawer Console may have an understated design but is ideal for those who appreciate a less-is-more aesthetic. Its silver finish is beautiful and simple at the same time and looks good in any room. This fully mirrored console offers storage galore from its rectangular top to the four ample drawers below, you'll never run out of space for all of your treasured keepsakes. When style and function are a priority, look no further than the silver Console. 33.9" x 47.2" x 13.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 13.8in D x 33.9in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396869 |
| Product UPC: | 808230070110 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Silver Four Drawer Console may have an understated design but is ideal for those who appreciate a less-is-more aesthetic. Its silver finish is beautiful and simple at the same time and looks good in any room. This fully mirrored console offers storage galore from its rectangular top to the four ample drawers below, you'll never run out of space for all of your treasured keepsakes. When style and function are a priority, look no further than the silver Console. 33.9" x 47.2" x 13.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 13.8in D x 33.9in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396869 |
| Product UPC: | 808230070110 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























