
Silver Finish Three Drawer Console Table By Homeroots
If sleek, modern and understated are words that resonate with your design aesthetic, then look no further than the Silver Finish Console. With 3 drawers, an all-over mirrored finish and tapered legs, The silver Console is the ideal accompaniment for those with refined tastes. The silver finish is what you need if you want that simple, but chic look. Undoubtedly, the Silver Finish Console will surely make a statement without saying a word. 30" x 42" x 17.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 42in W x 17.75in D x 30in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396861 |
| Product UPC: | 808230070035 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $635.18
-65%$635.18
$222.31Silver Finish Three Drawer Console Table By Homeroots
If sleek, modern and understated are words that resonate with your design aesthetic, then look no further than the Silver Finish Console. With 3 drawers, an all-over mirrored finish and tapered legs, The silver Console is the ideal accompaniment for those with refined tastes. The silver finish is what you need if you want that simple, but chic look. Undoubtedly, the Silver Finish Console will surely make a statement without saying a word. 30" x 42" x 17.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 42in W x 17.75in D x 30in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396861 |
| Product UPC: | 808230070035 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If sleek, modern and understated are words that resonate with your design aesthetic, then look no further than the Silver Finish Console. With 3 drawers, an all-over mirrored finish and tapered legs, The silver Console is the ideal accompaniment for those with refined tastes. The silver finish is what you need if you want that simple, but chic look. Undoubtedly, the Silver Finish Console will surely make a statement without saying a word. 30" x 42" x 17.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 42in W x 17.75in D x 30in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396861 |
| Product UPC: | 808230070035 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























