
Silver Chic Console Table By Homeroots
The Silver Chic Console offers the perfect balance between form and function. Resting on a stainless steel base, the chic table gives you a weighty presence on top, but the feeling of airiness on the bottom. This mirrored console appears to float and can house many of your fine collectibles. Bring it home today and revel in its majestic beauty. 30.4" x 47.2" x 16.5".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 16.5in D x 30.4in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396851 |
| Product UPC: | 808230069930 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,217.10
-65%$1,217.10
$425.98More Images







Silver Chic Console Table By Homeroots
The Silver Chic Console offers the perfect balance between form and function. Resting on a stainless steel base, the chic table gives you a weighty presence on top, but the feeling of airiness on the bottom. This mirrored console appears to float and can house many of your fine collectibles. Bring it home today and revel in its majestic beauty. 30.4" x 47.2" x 16.5".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 16.5in D x 30.4in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396851 |
| Product UPC: | 808230069930 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Silver Chic Console offers the perfect balance between form and function. Resting on a stainless steel base, the chic table gives you a weighty presence on top, but the feeling of airiness on the bottom. This mirrored console appears to float and can house many of your fine collectibles. Bring it home today and revel in its majestic beauty. 30.4" x 47.2" x 16.5".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 16.5in D x 30.4in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396851 |
| Product UPC: | 808230069930 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























