
Silver Beaded Console Table By Homeroots
Give a bright touch to your hallway with the intricately designed Silver Beaded Console and take your interior design to a whole new level! Featuring elegant mirror details on the front panel, this consol stands out with its silver beaded embellishments. The beaded design stands out from any other table in your home. Two drawers offer plenty of space to store your items, and their crystal knobs give a regal look to the console. Display a beautiful vase with vibrant blooms on the console to complete the look! 32.8" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.8in D x 32.8in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396814 |
| Product UPC: | 808230069565 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $617.15
-65%$617.15
$216.00More Images








Silver Beaded Console Table By Homeroots
Give a bright touch to your hallway with the intricately designed Silver Beaded Console and take your interior design to a whole new level! Featuring elegant mirror details on the front panel, this consol stands out with its silver beaded embellishments. The beaded design stands out from any other table in your home. Two drawers offer plenty of space to store your items, and their crystal knobs give a regal look to the console. Display a beautiful vase with vibrant blooms on the console to complete the look! 32.8" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.8in D x 32.8in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396814 |
| Product UPC: | 808230069565 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give a bright touch to your hallway with the intricately designed Silver Beaded Console and take your interior design to a whole new level! Featuring elegant mirror details on the front panel, this consol stands out with its silver beaded embellishments. The beaded design stands out from any other table in your home. Two drawers offer plenty of space to store your items, and their crystal knobs give a regal look to the console. Display a beautiful vase with vibrant blooms on the console to complete the look! 32.8" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.8in D x 32.8in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396814 |
| Product UPC: | 808230069565 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























