
Silver And Gold Cubes Hand Decorated Glass 16 Bowl By Homeroots
You're in for a sweet surprise with this 16" Silver and Gold Cubes design bowl. This design is a real eye catcher and particularly ideal for weddings anniversaries and holidays. Its the perfect fruit bowl or coffee table centerpiece dish. Its food safe but should be rinsed by hand. She really makes a statement!
Specifications
| Product Category: | Decorative Trays & Dishes |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 2in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | multi-color |
| Primary Material: | Glass |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822910727 |
| Product SKU: | 375862 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Hand Decorated Glass 16 Bowl |
| Gold Cubes Hand Decorated Glass |
| Cubes Hand Decorated Glass 16 |
| Decorated Glass 16 Bowl |
| Silver Gold Cubes Hand Decorated |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Silver And Gold Cubes Hand Decorated Glass 16 Bowl By Homeroots
You're in for a sweet surprise with this 16" Silver and Gold Cubes design bowl. This design is a real eye catcher and particularly ideal for weddings anniversaries and holidays. Its the perfect fruit bowl or coffee table centerpiece dish. Its food safe but should be rinsed by hand. She really makes a statement!
Specifications
| Product Category: | Decorative Trays & Dishes |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 2in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | multi-color |
| Primary Material: | Glass |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822910727 |
| Product SKU: | 375862 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Hand Decorated Glass 16 Bowl |
| Gold Cubes Hand Decorated Glass |
| Cubes Hand Decorated Glass 16 |
| Decorated Glass 16 Bowl |
| Silver Gold Cubes Hand Decorated |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
You're in for a sweet surprise with this 16" Silver and Gold Cubes design bowl. This design is a real eye catcher and particularly ideal for weddings anniversaries and holidays. Its the perfect fruit bowl or coffee table centerpiece dish. Its food safe but should be rinsed by hand. She really makes a statement!
Specifications
| Product Category: | Decorative Trays & Dishes |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 2in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | multi-color |
| Primary Material: | Glass |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822910727 |
| Product SKU: | 375862 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Hand Decorated Glass 16 Bowl |
| Gold Cubes Hand Decorated Glass |
| Cubes Hand Decorated Glass 16 |
| Decorated Glass 16 Bowl |
| Silver Gold Cubes Hand Decorated |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























