
Silver Aluminum Face Stool By Homeroots
This Unique Metal Face Stool is made of Heavy Cast Buffed Shiny Aluminum. Its an Exquisite Accessory Which Encounters Dimension and Style to Any Room. This Stool is a Statement Piece!
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 13in W x 13in D x 18in H |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Color: | Silver |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839595887 |
| Product SKU: | 354674 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Silver Aluminum Face Stool |
| Silver Aluminum Face Stool |
| Aluminum Face Stool |
| 13 18 Silver Aluminum Face |
| 13 13 18 Silver Aluminum |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Silver Aluminum Face Stool By Homeroots
This Unique Metal Face Stool is made of Heavy Cast Buffed Shiny Aluminum. Its an Exquisite Accessory Which Encounters Dimension and Style to Any Room. This Stool is a Statement Piece!
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 13in W x 13in D x 18in H |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Color: | Silver |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839595887 |
| Product SKU: | 354674 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Silver Aluminum Face Stool |
| Silver Aluminum Face Stool |
| Aluminum Face Stool |
| 13 18 Silver Aluminum Face |
| 13 13 18 Silver Aluminum |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Unique Metal Face Stool is made of Heavy Cast Buffed Shiny Aluminum. Its an Exquisite Accessory Which Encounters Dimension and Style to Any Room. This Stool is a Statement Piece!
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 13in W x 13in D x 18in H |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Color: | Silver |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839595887 |
| Product SKU: | 354674 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Silver Aluminum Face Stool |
| Silver Aluminum Face Stool |
| Aluminum Face Stool |
| 13 18 Silver Aluminum Face |
| 13 13 18 Silver Aluminum |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























