
Silver Acrylic Burst Metal Wall Decor By Homeroots
This contemporary decoration features metal spikes bursting outwards, with acrylic embellishments on their tips. Made of metal, this finishing accent is given a shiny silver finish, capturing your guest's attention as soon as they enter your home.
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 24" W x 5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321379 |
| Product UPC: | 614486189922 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $149.71
-65%$149.71
$52.40More Images



Silver Acrylic Burst Metal Wall Decor By Homeroots
This contemporary decoration features metal spikes bursting outwards, with acrylic embellishments on their tips. Made of metal, this finishing accent is given a shiny silver finish, capturing your guest's attention as soon as they enter your home.
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 24" W x 5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321379 |
| Product UPC: | 614486189922 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This contemporary decoration features metal spikes bursting outwards, with acrylic embellishments on their tips. Made of metal, this finishing accent is given a shiny silver finish, capturing your guest's attention as soon as they enter your home.
Specifications
| Product Dimensions: | 24" H x 24" W x 5" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321379 |
| Product UPC: | 614486189922 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























