
Ship Wheel By Homeroots - 364329
This 24 inch ship wheel is made from the finest quality of rosewood. Its center is fitted with a golden brass hub. The ship wheel is of a classical design that accents the heritage of sailing. It is a beautiful piece that would be perfect for the home, office, or even on your own boat. It comes in a natural shiny wood finish and also available in 36". The item dimensions are: L: 24 inches, W: 24 inches, H: 2 inches.
Specifications
| Product Dimensions: | 2" H x 24" W x 24" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Ceramic Other |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364329 |
| Product UPC: | 4512839551869 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Ship Wheel By Homeroots - 364329
This 24 inch ship wheel is made from the finest quality of rosewood. Its center is fitted with a golden brass hub. The ship wheel is of a classical design that accents the heritage of sailing. It is a beautiful piece that would be perfect for the home, office, or even on your own boat. It comes in a natural shiny wood finish and also available in 36". The item dimensions are: L: 24 inches, W: 24 inches, H: 2 inches.
Specifications
| Product Dimensions: | 2" H x 24" W x 24" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Ceramic Other |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364329 |
| Product UPC: | 4512839551869 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 24 inch ship wheel is made from the finest quality of rosewood. Its center is fitted with a golden brass hub. The ship wheel is of a classical design that accents the heritage of sailing. It is a beautiful piece that would be perfect for the home, office, or even on your own boat. It comes in a natural shiny wood finish and also available in 36". The item dimensions are: L: 24 inches, W: 24 inches, H: 2 inches.
Specifications
| Product Dimensions: | 2" H x 24" W x 24" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Ceramic Other |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364329 |
| Product UPC: | 4512839551869 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























