
Shadow Box with 3 Metal Keychain Hooks By Homeroots
This vintage shadow box features the famous new york city checker taxicab. In the background is the picture of always busy times square. Hang this shadow box in your room to store your car keys or open that cold beer with the handy attached bottle opener. Other features and details include: - Metal Self Serve Bottle Opener - Handmade Metal taxi with turnable wheels - Red, yellow and green traffic light and one-way street sign - 3 metal keychain hooks - Wood and MDF frame
Specifications
| Product Dimensions: | 11.5" H x 3.5" W x 13" D |
| Product Color: | Multi |
| Product Finish: | Matte |
| Product Material: | Crystal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376343 |
| Product UPC: | 4512822909738 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $83.33
-65%$83.33
$29.17More Images


Shadow Box with 3 Metal Keychain Hooks By Homeroots
This vintage shadow box features the famous new york city checker taxicab. In the background is the picture of always busy times square. Hang this shadow box in your room to store your car keys or open that cold beer with the handy attached bottle opener. Other features and details include: - Metal Self Serve Bottle Opener - Handmade Metal taxi with turnable wheels - Red, yellow and green traffic light and one-way street sign - 3 metal keychain hooks - Wood and MDF frame
Specifications
| Product Dimensions: | 11.5" H x 3.5" W x 13" D |
| Product Color: | Multi |
| Product Finish: | Matte |
| Product Material: | Crystal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376343 |
| Product UPC: | 4512822909738 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This vintage shadow box features the famous new york city checker taxicab. In the background is the picture of always busy times square. Hang this shadow box in your room to store your car keys or open that cold beer with the handy attached bottle opener. Other features and details include: - Metal Self Serve Bottle Opener - Handmade Metal taxi with turnable wheels - Red, yellow and green traffic light and one-way street sign - 3 metal keychain hooks - Wood and MDF frame
Specifications
| Product Dimensions: | 11.5" H x 3.5" W x 13" D |
| Product Color: | Multi |
| Product Finish: | Matte |
| Product Material: | Crystal |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 376343 |
| Product UPC: | 4512822909738 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























