
Set Of Two Wood And Metal Plant Sculptures (Min 2) By Kalalou
Celebrate form and function with these vase shaped wooden and metal sculptures. No green thumb? No problem. Bring the outdoors in with these tabletop sculptures or add a bit of botanical to your bookshelf
Specifications
| Product Dimensions: | Double: 12" x 2" x 24"t Single: 9" x 1.5" x 14"t |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood/Metal |
| Product Finish: | Clear Coat |
| Function: | Decor |
| Theme: | Mid Century |
| Product SKU: | CMN1531K |
| Product UPC: | 841628118681 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Set Of Two Wood And Metal Plant Sculptures (Min 2) By Kalalou
Celebrate form and function with these vase shaped wooden and metal sculptures. No green thumb? No problem. Bring the outdoors in with these tabletop sculptures or add a bit of botanical to your bookshelf
Specifications
| Product Dimensions: | Double: 12" x 2" x 24"t Single: 9" x 1.5" x 14"t |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood/Metal |
| Product Finish: | Clear Coat |
| Function: | Decor |
| Theme: | Mid Century |
| Product SKU: | CMN1531K |
| Product UPC: | 841628118681 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Celebrate form and function with these vase shaped wooden and metal sculptures. No green thumb? No problem. Bring the outdoors in with these tabletop sculptures or add a bit of botanical to your bookshelf
Specifications
| Product Dimensions: | Double: 12" x 2" x 24"t Single: 9" x 1.5" x 14"t |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood/Metal |
| Product Finish: | Clear Coat |
| Function: | Decor |
| Theme: | Mid Century |
| Product SKU: | CMN1531K |
| Product UPC: | 841628118681 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























