
Set Of Two Sister Clara Butterflies On Caged Rock Base By Kalalou
Let your imagination take flight with these handcrafted butterfly statues. Handmade in Haiti, these winged things have a distressed metal and rock construction, perfect for any decor. Prop open a book, dress a mantle shelf, or add flutter to a girl's bedroom with this set of two.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 10" L x 5" W x 17" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Metal/Rock |
| Product Finish: | Matte |
| Product Theme: | Vintage |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | A6361 |
| Product UPC: | 841628193527 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $57.95
-65%$57.95
$20.28More Images



Set Of Two Sister Clara Butterflies On Caged Rock Base By Kalalou
Let your imagination take flight with these handcrafted butterfly statues. Handmade in Haiti, these winged things have a distressed metal and rock construction, perfect for any decor. Prop open a book, dress a mantle shelf, or add flutter to a girl's bedroom with this set of two.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 10" L x 5" W x 17" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Metal/Rock |
| Product Finish: | Matte |
| Product Theme: | Vintage |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | A6361 |
| Product UPC: | 841628193527 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Let your imagination take flight with these handcrafted butterfly statues. Handmade in Haiti, these winged things have a distressed metal and rock construction, perfect for any decor. Prop open a book, dress a mantle shelf, or add flutter to a girl's bedroom with this set of two.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 10" L x 5" W x 17" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Metal/Rock |
| Product Finish: | Matte |
| Product Theme: | Vintage |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | A6361 |
| Product UPC: | 841628193527 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























