
Set of Two Rustic Weathered Grey Wood Decorative Window Shutters By Homeroots
Add just the perfect modern farmhouse touch to your space with these Rustic Weathered Grey Wood Decorative Window Shutters. Made from all natural re-claimed wood these shutters are a great decorative accent that has a minimal environmental impact. The warm distressed and weathered finish gives them a vintage authentic look. A great addition to almost any room in the house. 36" x 16" x 4" each. Set of 2.
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 16" W x 4" D |
| Product Color: | White Wash |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 380349 |
| Product UPC: | 4512822715384 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $93.09
-65%$93.09
$32.58More Images




Set of Two Rustic Weathered Grey Wood Decorative Window Shutters By Homeroots
Add just the perfect modern farmhouse touch to your space with these Rustic Weathered Grey Wood Decorative Window Shutters. Made from all natural re-claimed wood these shutters are a great decorative accent that has a minimal environmental impact. The warm distressed and weathered finish gives them a vintage authentic look. A great addition to almost any room in the house. 36" x 16" x 4" each. Set of 2.
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 16" W x 4" D |
| Product Color: | White Wash |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 380349 |
| Product UPC: | 4512822715384 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add just the perfect modern farmhouse touch to your space with these Rustic Weathered Grey Wood Decorative Window Shutters. Made from all natural re-claimed wood these shutters are a great decorative accent that has a minimal environmental impact. The warm distressed and weathered finish gives them a vintage authentic look. A great addition to almost any room in the house. 36" x 16" x 4" each. Set of 2.
Specifications
| Product Dimensions: | 36" H x 16" W x 4" D |
| Product Color: | White Wash |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 380349 |
| Product UPC: | 4512822715384 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























