
Set of Two Royal Blue Velvet and Black Modern Dining Chairss By Homeroots
Add a touch of royal luxury to your home with the beautiful Blue Velvet Modern Dining Chair Set of 2. Crafted with durable metal legs, this dining chair is sturdy and will last for years to come. With its rich blue velvet upholstery, it is an eye-catching piece that will perfectly blend into your home design. 30"H x 21" W x 22" D
Specifications
| Product Dimensions: | 30" H x 21" W x 22" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Velvet, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472233 |
| Product UPC: | 606114579038 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $351.95
-65%$351.95
$123.18More Images






Set of Two Royal Blue Velvet and Black Modern Dining Chairss By Homeroots
Add a touch of royal luxury to your home with the beautiful Blue Velvet Modern Dining Chair Set of 2. Crafted with durable metal legs, this dining chair is sturdy and will last for years to come. With its rich blue velvet upholstery, it is an eye-catching piece that will perfectly blend into your home design. 30"H x 21" W x 22" D
Specifications
| Product Dimensions: | 30" H x 21" W x 22" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Velvet, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472233 |
| Product UPC: | 606114579038 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of royal luxury to your home with the beautiful Blue Velvet Modern Dining Chair Set of 2. Crafted with durable metal legs, this dining chair is sturdy and will last for years to come. With its rich blue velvet upholstery, it is an eye-catching piece that will perfectly blend into your home design. 30"H x 21" W x 22" D
Specifications
| Product Dimensions: | 30" H x 21" W x 22" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Velvet, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472233 |
| Product UPC: | 606114579038 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























