
Set Of Two Recycled Wood And Iron Foxes By Kalalou
These wooden foxes, carved from little logs and crafted in India, add natural whimsy to any space. These frisky friends make perfect playmates or decor for a nature-themed playroom. Gift to your favorite foxy friend, or keep this set yourself.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 8" L x 3" W x 12" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NBA2440 |
| Product UPC: | 841628195477 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Set Of Two Recycled Wood And Iron Foxes By Kalalou
These wooden foxes, carved from little logs and crafted in India, add natural whimsy to any space. These frisky friends make perfect playmates or decor for a nature-themed playroom. Gift to your favorite foxy friend, or keep this set yourself.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 8" L x 3" W x 12" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NBA2440 |
| Product UPC: | 841628195477 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These wooden foxes, carved from little logs and crafted in India, add natural whimsy to any space. These frisky friends make perfect playmates or decor for a nature-themed playroom. Gift to your favorite foxy friend, or keep this set yourself.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 8" L x 3" W x 12" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Boho |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NBA2440 |
| Product UPC: | 841628195477 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























