
Set Of Two Paper Mache Sculptures By Kalalou
These two paper Mache figures add interest to your decor. The statues vaguely mimic the female form. They are lightweight and suitable for any decor style. Place them anywhere for a unique look.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 8.5" L x 4" W x 15" H |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Paper Mache |
| Product Finish: | Matte |
| Product Theme: | Modern |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NCRC1011 |
| Product UPC: | 841628195514 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Set Of Two Paper Mache Sculptures By Kalalou
These two paper Mache figures add interest to your decor. The statues vaguely mimic the female form. They are lightweight and suitable for any decor style. Place them anywhere for a unique look.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 8.5" L x 4" W x 15" H |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Paper Mache |
| Product Finish: | Matte |
| Product Theme: | Modern |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NCRC1011 |
| Product UPC: | 841628195514 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These two paper Mache figures add interest to your decor. The statues vaguely mimic the female form. They are lightweight and suitable for any decor style. Place them anywhere for a unique look.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 8.5" L x 4" W x 15" H |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Paper Mache |
| Product Finish: | Matte |
| Product Theme: | Modern |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NCRC1011 |
| Product UPC: | 841628195514 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























