
Set of Two Mint Fabric Dining Chairs By Homeroots
Versatile and super high-quality the Mint Fabric Dining Chair Set of 2 is the perfect dining chair for the modern home. This super convenient piece is made with a solid wood frame, sturdy legs painted in black and a comfortable seat upholstered with a gorgeous mint fabric. 31" H x 17" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 17" W x 21" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Fabric, Wood |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472173 |
| Product UPC: | 606114578437 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $276.26
-65%$276.26
$96.69More Images





Set of Two Mint Fabric Dining Chairs By Homeroots
Versatile and super high-quality the Mint Fabric Dining Chair Set of 2 is the perfect dining chair for the modern home. This super convenient piece is made with a solid wood frame, sturdy legs painted in black and a comfortable seat upholstered with a gorgeous mint fabric. 31" H x 17" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 17" W x 21" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Fabric, Wood |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472173 |
| Product UPC: | 606114578437 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Versatile and super high-quality the Mint Fabric Dining Chair Set of 2 is the perfect dining chair for the modern home. This super convenient piece is made with a solid wood frame, sturdy legs painted in black and a comfortable seat upholstered with a gorgeous mint fabric. 31" H x 17" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 17" W x 21" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Fabric, Wood |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472173 |
| Product UPC: | 606114578437 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























